









Nie tylko kleszcze czają się na zewnątrz
Należy pamiętać, że kleszcze pomimo tego, że są bardzo groźne, nie stanowią jedynego zagrożenia dla naszego pupila. W trawie i powietrzu zwierzaki mogą napotkać dużo więcej stworzeń żądnych krwi.

Okres zimowy nie jest kojarzony z atakami kleszczy, czy słusznie? Z badań i obserwacji możemy dowiedzieć się, że kleszcze aktywne są zarówno ciepłą wiosną, jak i w tych chłodniejszych porach. Ocieplanie się klimatu, a tym samym łagodne zimy powodują iż duża część populacji kleszczy pozostaje aktywna. Dlatego o bezpieczeństwo swojego pupila jak i nasze musimy dbać przez cały rok!
Kleszcze nie zawsze gryzą od razu i potrafią się dobrze zamaskować w miękkim futerku. Nasz zwierzak może służyć kleszczowi tylko jak transport… Transport prosto do naszego domu! Chyba nikt nie chciałby takiego gościa.
Wiosenna aura sprzyja nie tylko dłuższym spacerom z naszymi pupilami, ale też zagrożeniom związanym ze zwiększoną aktywnością kleszczy. Troszcząc się o zdrowie naszego psa czy kota, powinniśmy starać się uchronić go przed poważnymi chorobami, które przenoszone są przez czyhające w trawach pasożyty. Wbrew popularnej opinii tych małych myśliwych można napotkać również w parkach, ogródkach, a nawet na przydomowych trawnikach.
Profilaktyka jest najbardziej wskazaną formą walki z kleszczami. Każdy pies i kot, a w szczególności ten, który lubi przeczesywać gąszcz i bawić na trawie, powinien być regularnie oglądany przez właściciela pod kątem pasożytów na skórze. Największą pewność dają jednak środki ochronne, odstraszające kleszcze i inne zagrożenie. Wybierz rozwiązanie odpowiednie dla Twojego pupila, w postaci obroży lub kropli i zadbaj o jego zdrowie.
Kiedy widzimy, że nasz pupil drapie się intensywnie, możemy mieć podejrzenia, że to za sprawą pcheł. Ślina owadów silnie drażni skórę i powoduje mocny dyskomfort. Dodatkowo mogą być nośnikami różnych chorób. Pchły potrafią rozwijać się na ciele zwierzaka przez dłuższy czas, przysparzając go o nieprzyjemne swędzenie i podrażnienie skóry. Samica pchły składa na ciele futrzaka jaja, z których wylęgają się larwy, by żerować na resztkach organicznych, takich jak złuszczony naskórek psa czy kota. Często można je wtedy dostrzec w legowisku zwierzęcia. Po kilku dnia larwy przechodzą w dorosłe pchły, które gotowe są by znaleźć sobie żywiciela.
Komary i meszki również mogą uprzykrzać życie naszym czworonożnym przyjaciołom. Po wkłuciu się w ciało psa czy kota wpuszczają drażniącą ślinę, która powoduje dokuczliwe swędzenie. Zagrożenia wynikające z ukąszenia komara są bardzo często lekceważone, jednakże te niepozorne owady mogą doprowadzić zwierzę do szału. Spowodowane swędzeniem drapanie może przyczynić się do powstania ranek, prowadzących do powstania infekcji bakteryjnych i zakażeń.
Nie tylko psy, ale również koty wymagają naszej ochrony przed pasożytami. Troska o naszego puszystego pupila nie powinna kończyć się na wyczesywaniu futra, obcinaniu paznokci i kąpielach. Powinna przede wszystkim zawierać w sobie ochronę jego zdrowia, taką, jaką jest walka z pasożytami czekającymi na niego podczas zabawy. Ektopasożyty to żyjątka, które atakują kota z zewnątrz. Najbardziej popularnym i najczęściej spotykanym zagrożeniem dla kota są pchły. Są one bardzo uciążliwe dla kotka i szybko się rozmnażają. Istnieje blisko 2000 gatunków znanych ludziom. Ugryzienie pchły powoduje irytujący dyskomfort u kota, może też się wiązać z przeróżnymi chorobami. Jeżeli Twój kot intensywnie się drapie i wylizuje, możesz podejrzewać, że jest zaatakowany przez te pasożyty.
Wiosenna aura sprzyja nie tylko dłuższym spacerom z naszymi pupilami, ale też zagrożeniom związanym ze zwiększoną aktywnością kleszczy. Troszcząc się o zdrowie naszego psa czy kota, powinniśmy starać się uchronić go przed poważnymi chorobami, które przenoszone są przez czyhające w trawach pasożyty. Wbrew popularnej opinii tych małych myśliwych można napotkać również w parkach, ogródkach, a nawet na przydomowych trawnikach.
Profilaktyka jest najbardziej wskazaną formą walki z kleszczami. Każdy pies i kot, a w szczególności ten, który lubi przeczesywać gąszcz i bawić na trawie, powinien być regularnie oglądany przez właściciela pod kątem pasożytów na skórze czworonoga. Największą pewność dają jednak środki ochronne, odstraszające kleszcze i inne zagrożenie. Wybierz rozwiązanie odpowiednie dla Twojego pupila, w postaci obroży lub kropli i zadbaj o jego zdrowie.
Kiedy widzimy, że nasz pupil drapie się intensywnie, możemy mieć podejrzenia, że to za sprawą pcheł. Ślina owadów silnie drażni skórę i powoduje mocny dyskomfort. Dodatkowo mogą być nośnikami różnych chorób.
Komary i meszki również mogą uprzykrzać życie naszym czworonożnym przyjaciołom. Po wkłuciu się w ciało psa czy kota wpuszcza drażniącą ślinę, która powoduje dokuczliwe swędzenie. Zagrożenia wynikające z ukąszenia komara są bardzo często lekceważone, jednakże te niepozorne owady mogą doprowadzić zwierzę do szału. Spowodowane swędzeniem drapanie może przyczynić się do powstania ranek, prowadzących do powstania infekcji bakteryjnych i zakażeń.